Neler yeni
DarkHack | hack forum, hack forumu, warez, hacker sitesi

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Instagram Hesapları İşte Böyle Çalınıyor!

[XFB] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Social Engineering kategorisinde Phoenix.py tarafından oluşturulan Instagram Hesapları İşte Böyle Çalınıyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 343 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Social Engineering
Konu Başlığı Instagram Hesapları İşte Böyle Çalınıyor!
Konbuyu başlatan Phoenix.py
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Phoenix.py

Phoenix.py

Yeni Üye
25 Kas 2021
8
9
3
Instagram hesaplarının çalınması kullanıcıların yaşadığı en büyük problemler arasında. Dolandırıcılar hesapları çalmak için sürekli yeni yöntemler deniyor. Son dönemlerde sıkça kullanılan yeni bir yöntem var.

Instagram'ın telif haklarına önem verdiği biliniyor. Dolandırıcılar Instagram'ın bu hassaslığından faydalanmanın yolunu buldu. Özellikle yüksek takipçili ve onaylı hesaplara sahte telif hakkı uyarıları yapılıyor.Dolancırıcıların mesajları Instagram'ın müşteri hizmetleri hesaplarından gelmiş gibi görünüyor.
Mesajda bulunan linke 24 saat içerisinde giriş yapılması isteniyor.
Eğer kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak linkten giriş yaparsanız bilgileriniz hesabınızı çalmak isteyen kişilerin eline geçiyor.

Burada önemli noktaya dikkat çekmek gerekiyor; Instagram kullanıcılarını mesaj yoluyla uyarmıyor.
Şirket kullancıyı bir ihlalle ilgili uyarmak isterse bunu uygulama üzerinden bildirim ya da mail yoluyla yapıyor.

PHISHING NEDİR?
Phishing diğer adıyla oltalama, internet kullanıcılarının e-posta veya mesaj yoluyla kandırılarak kimlik ve şifrelerinin ele geçirilmesi üzerine kurulu bir hırsızlık yöntemi.
Gönderdikleri e-postalara veya mesajlara bankalar, Facebook, Google ya da diğer güvenilir internet sitelerinden geliyor görüntüsü veren dolandırıcılar, maildeki linkleri tıklayan kullanıcıları yine sahte sayfalara yönlendiriyor.
Bu yolla kişilerin internet kimliklerini ve şifrelerini ele geçiren dolandırıcılar, bunları banka hesaplarını ele geçirmek, şantaj ve daha birçok yasadışı amaç için kullanabiliyor.
 

Users who are viewing this konu

Üst