Neler yeni

Apple Ekosistemini Kullanmanın Doğru Yolu

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji kategorisinde IfeelLikeAreplechaun tarafından oluşturulan Apple Ekosistemini Kullanmanın Doğru Yolu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 31 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji
Konu Başlığı Apple Ekosistemini Kullanmanın Doğru Yolu
Konbuyu başlatan IfeelLikeAreplechaun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan IfeelLikeAreplechaun

IfeelLikeAreplechaun

Co-Admin
Yönetici
4 Nis 2020
1,785
113
Apple ekosistemiyle ilgili olan şey, sorunsuz olmasıdır. Yarım on yıl MacBook ve iPhone kullandıktan sonra Apple ekosistemini kullanmanın doğru bir yolu olduğunu anladım. Apple ürünlerini kullandığım 5 yılda ekosistemden çıkma ihtiyacı hissetmedim.


Öyle çünkü ekosistem çok kusursuz. Onun dışında hiçbir şeye ihtiyacım yok gibiydi. Bu, MacBook’umun tuğlalaştığı ve Windows’a geçmek zorunda kaldığım güne kadardı. Daha sonra. Bu geçiş, kendimi ekosisteme ne kadar sıkı kilitlediğimi anlamamı sağladı. Çoğu yeni Apple kullanıcısı, M1 MacBook’larını parlak yeni iPhone’ları ile eşleştirerek ve diğer gadget’ların varlığını unutarak bir hata yapabilir.Yalnızca Apple gadget’larını kullanma durumu, tamamen Apple ekosistemine dalmış olduğunuz zamandır. Apple çoğu zaman sorunsuz ve sorunsuz bir deneyim sağladığından, kullanıcının diğer cihazları kullanmayı tamamen bırakması büyük bir sorun olarak görülmez.Bu nedenle, ister deneyimli bir Apple kullanıcısı olun, ister ekosistemde acemi veya yabancı olun, Apple ekosistemini kendi yararınıza nasıl kullanacağınıza ilişkin bu açıklamadan bir şeyler çıkarabileceğinize inanıyorum.


Daha fazla derine dalmadan önce, bunun 5 yıl boyunca Apple cihazlarını kullandıktan sonra edindiğim deneyim ve düşüncemden kaynaklandığını lütfen unutmayın. Kaçırdığımı düşündüğünüz bir şey varsa, girdilerinizi yorumlarda paylaşmaktan çekinmeyin.
The Eutopia


İzlediğiniz takdirde WWDC açış, Apple, Apple ekosistemi nasıl gördüğünü iyi bir fikir edinmek istiyorum. Her şeyin çalıştığı bu sıkı sıkıya bağlı, kendi kendine yeten yerdir. Eğer onu baltalarsanız veya kırılması gerektiğini düşünüyorsanız, o noktaya gelmeden önce kullanmalısınız.


Apple Notes, Safari, iCloud Drive, Pages, iCloud Mail, Calendar ve iOS deneyimimi macOS deneyimime yaklaştıran hemen hemen her şeyi kullandım. Dürüst olmak gerekirse, ekosistemdeki bazı uygulamaların yeterince takdir edilmediğini hissediyorum. Örneğin, Notlar uygulamasını alın. Temiz, basit, çok sayıda özelliğe sahip ve Apple cihazları arasında eşitleniyor.


Sonra Safari var. Hızlı, sezgisel, olması gerektiği yerde gizlilik odaklıdır ve yine tüm Apple cihazları arasında eşitlenir. Tek yapmanız gereken Apple Kimliğinizle yeni bir Apple cihazında oturum açmak ve eski cihazınızdaki her şey orada görünüyor. Yani tuğlalı MacBook’umu bırakıp yeni bir tane alacaksam, tek yapmam gereken bir kez oturum açmak ve kelimenin tam anlamıyla her şey senkronize oluyor.


The Dystopia


Apple ekosistemindeki her şey Apple cihazlarında çalışır. Vurgu Apple Cihazları. Tek bir şey bile çalışmayı bırakırsa ekosistemin kabusa dönüştüğü yer burasıdır. Bunu, bozuk bir kronometre ibresi olan bir kronograf olarak düşünün. Saati her kontrol ettiğinizde bu kırık ele bakmak büsbütün acı veriyor.


Benim için distopya, MacBook Air’imin aniden üzerimde ölmesiyle başladı. Windows’a geçerken, benzer performans ve verimlilik elde etmek için birçok zorlukla karşılaşmam gerekti. Pencerelerin o kadar rekabetçi olmadığını söylemek istemiyorum, ancak ilk geçiş her zaman uzun süreli mac kullanıcılarını etkiler.


Kaçırdığım bir diğer şey de Önizleme uygulamasıydı. macOS’un çok tatlı Önizleme uygulaması, PDF’leri açabilen, JPG’leri PNG’lere dönüştürebilen, belgeleri işaretleyebilen ve çok daha fazlasını yapabilen hepsi bir arada bir araçtır. Windows’ta böyle bir aracın kıtlığını görmek acı verici. Ama dalıyorum.

Apple ekosistemini içindeki tüm uygulamalarla birlikte kullanırsanız, ekosistemin içinde olduğunuz sürece birinci sınıf bir deneyim yaşarsınız. Ama dışarı çıkın ve prangaların nasıl göründüğünü ilk elden hissedeceksiniz. Peki Apple ekosistemini kullanmanın doğru bir yolu var mı?

Apple Ekosistemini Kullanmanın Doğru Yolu

Birazdan söyleyeceğim şey bazılarına aptalca gelebilir ama bunu zor yoldan öğrendim. Bir ekosistem ne kadar iyi ve kusursuz hissederse hissetsin, tamamen onun içindeyseniz, yalnızca ona bağlı kalmanız gerekecek. ROG gibi tatlı bir oyun telefonu isteyene kadar sorun değil, ancak notlarınız ve belgeleriniz açılmayacağı için geri çekilin.


Ben de bir Apple kullanıcısı olarak premium yapı ve deneyimi takdir ediyorum. Donanım, buna bağlı kalmanın en büyük nedenlerinden biridir. Apple ayrıca, uygulamaları iPhone’unuza yandan yüklerseniz neyin yanlış gidebileceği konusunda bir makale yayınladı.


Donanımla ilgili olarak, kullandığım uygulamaların listesi burada ve Apple ekosistemini doğru şekilde kullanmaya geçmenizi öneririm. Bunlar, yalnızca Apple cihazlarında değil, tüm cihazlarda sorunsuz akış sağlayacak temel uygulamalardır.


  • Evernote Notes, çünkü Apple Notes’u Apple krallığının dışına taşıyamazsınız. Bu iyi bir alternatiftir ve notlarınıza kullandığınız herhangi bir cihazdan erişmenizi sağlar. Evernote, 2 cihaz için uygun özelliklere sahip ücretsiz bir temel plana sahiptir ve ayrıca ücretli planı da seçebilirsiniz.
  • Microsoft Office veya cihazlar arasında çalışan diğer herhangi bir ofis paketi. Her zaman bir internet bağlantınız varsa, Google ofis paketine de gidebilirsiniz. Şahsen çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz bir ofis paketi öneriyorum.
  • Google Drive veya One Drive veya işinize yarayan başka bir çözüm. Google Drive ucuzdur ve cihazlar arasında kolayca kullanılabilir. Masaüstü için yeni Google Drive, onu cihazlar arasında iyi bir seçim haline getiriyor.
  • Google Chrome, birçok kişinin tarayıcı tercihidir, ancak gizlilik odaklı bir tarayıcı istiyorsanız, Google Chrome alternatifleri listemize göz atabilirsiniz.
  • Google Fotoğraflar veya size uygun başka bir Fotoğraf uygulaması alternatifi.

Özünde, mantra sadece Apple cihazlarınızda değil, her şeyde çalışan uygulamalara gitmektir. Bu, yalnızca yağmurlu bir günde size yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yalnızca isterseniz Apple’a girmenizi sağlar. Şüphesiz, bazı uygulamalar Apple’a diğerlerine göre avantaj sağlar, ancak bunların mutlaka sizin için EN İYİ uygulamalar olması gerekmez.Bu nedenle, iPhone’larınızı ve Mac’lerinizi platformlar arası uyumlu uygulamalarla zaten kullanıyorsanız, bu sizin için iyi olur. Eğer değilseniz, bir şans verin. Bu uygulamaları kurmak başlangıçta biraz zaman alacaktır, ancak bir kez yaptığınızda, bir şirketin donanımına ve yazılımına olan bağımlılığınız, satın almayı seçtiğiniz gadget’lardan çok daha az belirleyici olacaktır.
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst